DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Elektrolity i dla dzieci i dorosłych

( ilość produktów: 5 )

 

Witaminy warunkują zdrowie i dobre samopoczucie człowieka. Niedobór elektrolitów dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Niektóre z minerałów występują w organizmie w postaci jonów soli i stanowią ważny składnik płynów ustrojowych. Określane są jako elektrolity i są szczególnie istotne ze względu na pełnione przez nie funkcje oraz kontrolowanie ważnych procesów życiowych. Ich niedobory mogą mieć bardzo poważne konsekwencje i prowadzić do wielu chorób, a nawet śmierci. Elektrolity występują między innymi w osoczu krwi i płynach tkankowych. Utrzymują napięcie błon komórkowych i w istotny sposób przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu, wpływają na pracę nerwów, mózgu, a także mięśni, w tym mięśnia sercowego.

Elektrolity dla dzieci i dorosłych w codziennej diecie

Najważniejsze elektrolity w organizmie człowieka to jony sodu, potasu, wapnia i magnezu. Oprócz nich ważne są też jony chlorkowe, fosforanowe oraz żelazo. Do naturalnych źródeł elektrolitów należy m.in.  woda mineralna, soki owocowo-warzywne, a także produkty, które są bogate w składniki mineralne. Arbuzy i melony to owoce, o których warto pamiętać szczególnie latem, podczas upałów, gdy organizm jest narażony na większą utratę wody. Elektrolity do organizmu dostarczamy wraz z dobrze zbilansowanym, świeżym pożywieniem oraz wodą i innymi płynami. Od ich odpowiedniej ilości zależy zachowanie prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej. Ich cząsteczki, które naładowane są dodatnio lub ujemnie przyciągają do siebie cząsteczki wody i rozprowadzają ją po organizmie. Elektrolity wpływają też na utrzymanie homeostazy w organizmie. Jakie funkcje pełnią poszczególne jony?

Elektrolity dla dorosłych - dlaczego warto suplementować?

Jony sodu są bardzo aktywne osmotycznie i pełnią ważną funkcję w utrzymaniu równowagi płynów ustrojowych. Wpływają też na pracę nerwów i regulują kurczliwość mięśni. Jony potasu pełnią szczególnie ważną rolę we wspieraniu pracy serca. Elektrolity odpowiadają też za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia krwi i za pracę mięśni. Magnez jest kluczowym pierwiastkiem odpowiadającym za prawidłowe funkcjonowanie mózgu, pracę układu nerwowego i mięśniowego, a także właściwy przebieg wielu procesów metabolicznych. Jony wapnia biorą udział w przewodzeniu impulsów elektrycznych w neuronach. Aniony chlorkowe pełnią ważną funkcję w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie oraz wspomagają produkcję kwasu żołądkowego.

Elektrolity dla dzieci

Elektrolity dla dzieci, jak i dla dorosłych są więc niezwykle istotnym składnikiem, który ma wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie. Jak rozpoznać przyczyny niedoboru elektrolitów? Ich niskie poziomy mogą objawiać się między innymi: skurczami mięśni, obrzękami, nudnościami oraz bólami głowy, zaparciami, biegunkami, osłabieniem, sennością, brakiem energii, bólami mięśni, rozdrażnieniem i ogólnym złym samopoczuciem. Elektrolity dla dorosłych są bardzo ważne w okresie dużego wysiłku fizycznego (ciężka praca lub sport), kiedy następuje ich utrata wraz z potem. Niedobory witamin i minerałów określanych jako elektrolity mogą być również skutkiem rygorystycznej diety, biegunki oraz wymiotów, które mogą prowadzić do znacznej utraty płynów ustrojowych. Za przyczyny odwodnienia uznawane są objawy grypopodobne, takie jak wysoka gorączka i poty, przy jednoczesnym przyjmowaniu niewystarczającej ilości płynów. Podczas przedłużającej się podwyższonej temperatury ciała łatwo o niedobór elektrolitów szczególnie u małych dzieci.

Elektrolity dla dzieci - wsparcie dla niemowląt

Odwodnienie jest szczególnie niebezpieczne w przypadku niemowląt i małych dzieci, ponieważ jego skutki postępują bardzo szybko. Dlatego elektrolity dla niemowląt odgrywają bardzo istotną rolę, wspierając organizm w prawidłowym funkcjonowaniu i przywracając w nim równowagę. W Oleofarm elektrolity dla niemowląt i dzieci dostępne są w wygodnej formie proszku do sporządzania mieszaniny z wodą, a elektrolity dla dorosłych w postaci tabletek musujących. Suplement diety jest łatwy w użyciu ? wystarczy dodać tabletkę do butelki z wodą i zaczekać, aż się rozpuści. Dodanie elektrolitów znacznie poprawia smak i jakość wody.

pixel