DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Coloflor – probiotyki dla dzieci

( ilość produktów: 2 )

Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które kolonizują i wspierają funkcjonowanie układu pokarmowego. Probiotyk dla dzieci ma korzystny wpływ na skład mikroflory jelitowej, a jego zadaniem jest ochrona przed nadmiernym wzrostem chorobotwórczych bakterii w jelitach. Naturalne probiotyki znajdują się w drogach rodnych matki, jednak dzieci, które przyszły na świat przez cesarskie cięcie, nie mają z nimi styczności. Przyjmowanie probiotyków jest polecane nie tylko noworodkom urodzonym drogą cesarskiego cięcia, lecz wszystkim dzieciom, których flora bakteryjna potrzebuje wsparcia, na przykład podczas stosowania antybiotyków.

Probiotyki dla dzieci Coloflor Baby i Coloflor Cesario powstały z myślą o potrzebach niemowląt, noworodków i dzieci. Suplement diety ma postać proszku do sporządzania zawiesiny doustnej do stosowania w kroplach – wygodny sposób aplikacji sprawia, że można je podawać już od pierwszych dni życia. Coloflor zawiera dobroczynne drobnoustroje i jest przeznaczony do uzupełniania diety w żywe szczepy bakterii. Przyjmowanie probiotyków jest szczególnie polecane w przypadku antybiotykoterapii – w celu ochrony flory bakteryjnej dziecka.

Coloflor Baby zawiera 5 miliardów żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) w dziennej porcji. Jest to uniwersalny probiotyk dla dzieci, niemowląt i noworodków, który można podawać już od pierwszych dni życia. Szczep ten jest jednym z najlepiej poznanych szczepów bakteryjnych, którego korzystne działanie zostało potwierdzone w licznych badaniach naukowych. Suplement diety Coloflor Baby jest przeznaczony dla wszystkich dzieci.

Coloflor Cesario zawiera 3 miliardy żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103), Bifidobacterium infantis (BIO 5478) i Lactobacillus fermentum (CECT 5716) w dziennej dawce. Suplement diety jest polecany od pierwszych dni życia noworodkom i niemowlętom urodzonym przez cesarskie cięcie. Szczepy bakterii zawarte w preparacie wspierają tworzenie zdrowej mikroflory jelitowej, która ma ważny wpływ na funkcjonowanie układu odpornościowego.

Probiotyk od pierwszych dni życia

Flora bakteryjna (mikrobiota, mikroflora) odgrywa istotną rolę w utrzymaniu zdrowia i kształtowaniu się układu immunologicznego dziecka. Kolonizacja flory bakteryjnej rozpoczyna się już w chwili narodzin, a badania wykazują, że sposób porodu ma wpływ na skład mikrobioty noworodka. Cesarskie cięcie wyklucza kontakt z florą bakteryjną dróg rodnych matki, a także może opóźniać naturalne karmienie i kontakt skóra do skóry. W przypadku małych dzieci, które przyszły na świat drogą cesarskiego cięcia, szczególnie ważne jest zaopatrywanie ich mikrobioty w dobroczynne bakterie. W tym celu warto sięgnąć po probiotyki dla niemowląt Coloflor Cesario, które powstały specjalnie z myślą o noworodkach urodzonych przez cesarskie cięcie. Dzieciom urodzonym siłami natury polecamy natomiast uniwersalny probiotyk Coloflor Baby. Wszystkie preparaty probiotyczne Coloflor można stosować od pierwszego dnia życia.

Działanie pożytecznych mikroorganizmów jest szczególnie ważne dla prawidłowej pracy mikroflory jelitowej. Do jej zadań zaliczamy między innymi:

  • stymulowanie pracy układu immunologicznego,
  • hamowanie wzrostu bakterii chorobotwórczych,
  • produkowanie witamin,
  • rozwój prawidłowej odpowiedzi immunologicznej,
  • trawienie węglowodanów do cukrów prostych i trawienie krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych.

Stosowanie preparatów probiotycznych zmniejsza niekorzystne skutki cesarskiego cięcia, a także wspiera prawidłowy rozwój flory bakteryjnej. Udowodniono również, że przyjmowanie probiotyków ma działanie profilaktyczne w zapobieganiu martwiczego zapalenia jelit (NEC) i kolki jelitowej. Probiotyki dla dzieci są również polecane podczas żywienia enteralnego wcześniaków oraz w trakcie biegunki, która może wystąpić na przykład podczas przyjmowania antybiotyków.

pixel