DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Suplementy na menopauzę

( ilość produktów: 5 )

Menopauza to okres zmian w gospodarce hormonalnej kobiet. Obniżający się poziom estrogenów powoduje wiele uciążliwych dolegliwości takich jak: wahania nastroju, drażliwość, kłopoty z zasypianiem, nadmierna potliwość czy uderzenia gorąca, które należą do najczęściej wymienianych przez kobiety symptomów. Niehormonalnymi sposobami na złagodzenie objawów są preparaty roślinne oparte na lignanach lnianych lub izoflawonach sojowych. Substancje te należą do grupy fitoestrogenów roślinnych. Mają bardzo zbliżoną budowę do estrogenów, przez co łagodnie regulują wahania hormonalne i pozwalają łatwiej przejść menopauzę. Szyszki chmielu z kolei i zawarty w nich związek 8-prenylnaringerina, pomaga osiągnąć dobrą jakość snu, redukuje niepokój i rozdrażnianie oraz łagodzi wspomniane uderzenia gorąca.

Burza hormonów w organizmie kobiety

Bez wątpienia menopauza to niezwykle trudny okres w życiu kobiety, w czasie którego w jej organizmie zachodzą ogromne zmiany. Cała kobieca gospodarka hormonalna ulega zmianie. Co się dzieje w organizmie kobiety? Pojawiają się wahania nastrojów, występuje nadmierna potliwość, problemy ze snem czy uderzenia gorąca. Związane jest to przede wszystkim z obniżeniem się poziomu estrogenów. Co więc w takich sytuacjach zrobić? Z pewnością pomocne okażą się preparaty łagodzące nieprzyjemne skutki menopauzy, pozwalając kobietom stosunkowo ,,normalnie? funkcjonować.

Jakie suplementy na menopauzę wybrać?

Bardzo dobrym wyborem są produkty pochodzenia roślinnego, w pełni naturalne i ekologiczne. Wśród polecanych produktów, wartymi uwagi są te, które opierają się na działaniu lignan lnianych lub też izoflawonach sojowych. Ich budowa jest bardzo podobna do naturalnie występujących w organizmie kobiety estrogenów, stąd też w widoczny sposób łagodzą skutki menopauzy. Doskonale sprawdzają się produkty z nasion soi, wyciąg z pluskwicy groniastej, wyciąg z szyszek chmielu. W wielu suplementach znaleźć można także czerwoną koniczynę, niepokalanka pospolitego, dziurawca zwyczajnego oraz macę, czyli peruwiański żeń - szeń.

Terapia zastępcza ma za zadanie poprawić gospodarkę hormonalną kobiety, w okresie perimenopauzy, a więc okresu przejściowego, którego następstwem jest sama menopauza. Poprzez podawanie odpowiednich suplementów diety, możemy znacznie złagodzić okres perimenopauzy. Wspomniane produkty zapewniają pozytywne działanie na organizm kobiety i warto je wprowadzić do codziennej diety.

Dlaczego warto stosować preparaty na menopauzę?

Wybierając preparaty na menopauzę można przede wszystkim złagodzić objawy tego trudnego w życiu kobiety okresu. Jeśli więc męczą Cię uczucia gorąca, wybudzają Cię ze snu nocne poty lub masz bardzo duże huśtawki nastrojów, wspomniane produkty stanowią doskonały wybór. Są one także pomocne w przypadku suchości pochwy, spowodowanej spadkiem poziomu estrogenów oraz spadku libido, jak również problemach ze snem.

Chcąc uniknąć przykrych skutków okresu menopauzalnego, suplementy diety stanowią bardzo dobry wybór. Okres perimenopauzy nie musi wzbudzać obaw u kobiety, bowiem poprzez naturalne składniki regulujące pracę układu hormonalnego, można żyć i funkcjonować normalnie.

pixel