DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Magnez i B6

( ilość produktów: 10 )

Nawet w przypadku zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety może się zdarzyć, że witaminy i minerały nie będą dostarczane do organizmu w wystarczającej ilości. Dlatego coraz częściej mówi o konieczności rozsądnej suplementacji w przypadku stwierdzenia niedoborów. Bardzo istotny jest wybór dobrej jakości preparatów, które pokryją dzienne zapotrzebowanie na konkretny składnik oraz jego odpowiednią przyswajalność.

Magnez i B6 to dwa ważne składniki, których nie powinno zabraknąć w codziennej diecie. W przypadku konieczności ich suplementacji mogą być przyjmowane w postaci dwóch osobnych preparatów albo jako jeden preparat zawierający obydwa składniki, na przykład Magnez B6 w kapsułkach.

Magnez to niezwykle ważny dla ludzkiego organizmu pierwiastek, który pełni w nim szereg istotnych funkcji. Zaliczamy go do makroelementów, czyli pierwiastków, na które dzienne zapotrzebowanie w diecie człowieka przekracza 100 mg. Innymi makroelementami obok magnezu są: wapń, chlor, potas, fosfor oraz sód. Poza makroelementami ważne w naszej diecie są również mikroelementy, czyli pierwiastki śladowe, na przykład fluor, żelazo, cynk oraz chrom. Zapotrzebowanie na nie przekracza 100 mg na dobę.

Magnez jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, mięśniowego, krwionośnego oraz immunologicznego. Jest też niezbędny dla utrzymania zdrowych kości i zębów, a także dla zachowania równowagi elektrolitowej w organizmie. Bierze udział w syntezie kwasów nukleinowych i białka oraz w przemianach lipidów. Hamuje krzepnięcie krwi, co jest istotne dla ochrony przed zakrzepicą. O tym, jak duże ma dla nas znaczenie, świadczy fakt, że bierze udział w około 300 różnych procesach biochemicznych zachodzących w ludzkim organizmie. Magnez obniża ryzyko wystąpienia cukrzycy oraz depresji. Poprawia też pamięć oraz koncentrację, reguluje pracę tarczycy oraz chroni przed zawałem serca. Jego rola jest nieoceniona dla każdego, kto chce dbać o własne zdrowie.

W prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i immunologicznego pomaga też witamina B6. Jej odpowiedni poziom jest istotny dla szeregu przemian zachodzących w organizmie człowieka. Odpowiada między innymi za produkcję hemoglobiny i wpływa na ciśnienie krwi.

Dlaczego, decydując się na suplementację, warto stosować magnez B6? Okazuje się, że połączenie obu składników w jednym preparacie może wpływać korzystnie na ich wchłanianie. Jak to się dzieje? Witamina B6 ułatwia wchłanianie magnezu i ogranicza jego wydalanie z organizmu. Tym samym możemy mówić o większej skuteczności przyjmowanego suplementu o takim podwójnym składzie niż preparatu zawierającego sam magnez. Właśnie dlatego magnez B6 jest skuteczniejszy w walce z niedoborami i chętnie stosowany w suplementacji. Jego stosowanie zaleca się nie tylko w przypadku niedoborów, ale również osobom aktywnym fizycznie, sportowcom oraz intensywnie pracującym umysłowo. Podczas stosowania preparatu należy pamiętać o przestrzeganiu zalecanej dziennej dawki, której nie należy przekraczać.

pixel