DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Collaflex – wsparcie dla zdrowia stawów

( ilość produktów: 13 )

Collaflex to seria produktów Oleofarm przeznaczona dla osób, które chcą wzmocnić tkankę łączną odpowiedzialną za prawidłowe funkcjonowanie narządu ruchu. Poszczególne preparaty Collaflex oddziałują korzystnie na stan chrząstek stawowych, ścięgien i więzadeł. Ich stosowanie zaleca się w szczególności osobom aktywnie uprawiającym sport, a także seniorom.

Czym jest tkanka łączna i jak jest zbudowana?

Tkanka łączna to jeden z kluczowych elementów w budowie i funkcjonowaniu organizmu człowieka. Stanowi m.in. główny element skóry, jest spoiwem dla komórek tworzących poszczególne narządy i budulcem kości. Bez tkanki łącznej nie mógłby również działać układ ruchu – to ona tworzy ścięgna, powięzi czy chrząstki stawowe. Główny komponent wymienionych struktur stanowi kolagen. To on decyduje o wytrzymałości i elastyczności tkanki łącznej. Włókna kolagenowe mogą ulec uszkodzeniu na skutek intensywnego wysiłku fizycznego. Nieuchronne jest też osłabienie związane z procesami starzenia się organizmu. Skracanie się włókien kolagenowych ogranicza ruchomość stawów oraz powoduje bóle i obrzęki. Organizm można jednak stymulować do prawidłowej produkcji kolagenu poprzez jego suplementację. Podany w dobrze przyswajalnej i łatwo metabolizowanej postaci zostaje wbudowany do osłabionych włókien. Przyspiesza to ich odnowę i spowalnia naturalne procesy degeneracji.

Główne składniki aktywne preparatów Collaflex

Collaflex to grupa suplementów diety wzmacniających stawy kolanowe. Ich stałym komponentem jest Collatrin®. Ta opatentowana formuła to źródło składników macierzy międzykomórkowej współtworzącej tkankę chrzęstną: kolagenu typu II, siarczanu chondroityny oraz kwasu hialuronowego.Collatrin® dostarcza je w zhydrolizowanej, niskocząsteczkowej formie, dzięki czemu związki te są łatwo przyswajalne dla organizmu (dobrze wchłaniają się z przewodu pokarmowego). 

Kolagen typu II to białko, które stanowi główny składnik chrząstek stawowych. Zapewnia stawom odpowiednią ruchomość. Jego niedobory mogą być przyczyną ich sztywności, obrzęków i dolegliwości bólowych. W składzie suplementów Collaflex występuje także kolagen typu I, z którego składa się aż 90% białek kolagenowych w organizmie. Ten typ kolagenu nadaje tkance łącznej wytrzymałość. Pozwala też na utrzymanie odpowiedniej elastyczności skóry, ścięgien i więzadeł. W produktach Collaflex znajduje się też witamina C (kwas L-askorbinowy). Związek ten pełni wiele ważnych funkcji w organizmie, m.in. wspomaga działanie układu odpornościowego, znosi szkodliwą aktywność wolnych rodników i służy utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego. Od witaminy C zależy też jędrność skóry czy optymalna sprawność ruchowa stawów. Kwas L-askorbinowy pełni bowiem kluczową rolę w syntezie kolagenu.

Collaflex w kapsułkach – uniwersalny suplement diety

Collaflex to preparat odpowiedni dla dorosłych, którzy chcą zadbać o utrzymanie prawidłowego stanu stawów przy zwiększonym zapotrzebowaniu na witaminę Coraz substancje zawarte w składniku Collatrin®. Suplement diety jest polecany w szczególności osobom: aktywnie uprawiającym sport, pracującym fizycznie, w starszym wieku, zagrożonym osteoporozą (czyli np. kobietom w okresie menopauzy). Dwie kapsułki suplementu Collaflex dostarczają 420 mg kolagenu typu II, 140 mg siarczanu chondroityny i 70 mg kwasu hialuronowego – substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania chrząstki stawowej. W 100% pokrywają także dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Collaflex można stosować długotrwale, pamiętając, że preparat nie może stać się substytutem zróżnicowanej diety.

Collaflex Only 1 i Collaflex DUO – dla zdrowia chrząstki

W przypadku zdrowych osób, których układ ruchu narażony jest na urazy czy przeciążenia, utrzymanie prawidłowej kondycji chrząstki stawowej wymaga wyłącznie odpowiedniej profilaktyki. Tę z powodzeniem zapewnia podstawowy wariant Collaflex. Osoby, które zmagają się z różnymi dolegliwościami, mogą potrzebować a przy tym znoszących stan zapalny. 

Pomocnym preparatem jest Collaflex DUO w saszetkach, który obok związków zawartych w składniku Collatrin® dostarcza aż 1250% zalecanej dziennej porcji witaminy C, 2500 mg kolagenu typu I oraz 1000 mg siarczanu glukozaminy, który stymuluje syntezę kolagenu i wykazuje właściwości przeciwzapalne. Te są łagodzone także przez zawarte w preparacie wyciągi roślinne – z kadzidłowca indyjskiego i kłącza imbiru. Collaflex o takim składzie jest dostępny w saszetkach i kapsułkach.

Tylko jedna kapsułka Collaflex ONLY 1 to znakomite źródło siarczanu glukozaminy, a także wyżej wymienionych ekstraktów roślinnych. Zawiera także połowę referencyjnej dziennej dawki witaminy C. Wspomagając zdrowie chrząstki stawowej suplementami diety, nie należy zrezygnować z postępowania zalecanego przez lekarza czy fizjoterapeutę oraz z prowadzenia zdrowego trybu życia.

Collaflex dla osób aktywnie uprawiających sport

Jakie suplementy diety powinny stosować osoby uprawiające sport wyczynowo lub intensywnie trenujące amatorsko? Z myślą o nich powstał m.in. Collaflex Sport – preparat w postaci kapsułek, który zawiera dwa typy kolagenu, siarczan chondroityny, kwasu hialuronowy i dużą dawkę witaminy C. Dodatkowo został wzbogacony o mangan (2 kapsułki dostarczają 60% referencyjnej wartości spożycia tego pierwiastka), który wspomaga prawidłowe tworzenie tkanki łącznej i reguluje metabolizm energetyczny. 

Znakomitym wsparciem dla osób aktywnych jest także Collaflex Shot – preparat w postaci fiolek, których zawartość można wypić bez konieczności rozcieńczania w innych płynach. Można to zrobić w przerwie treningu. Jedna fiolka zawiera 100 mg składniku Collatrin®, aż 5000 mg hydrolizowanego kolagenu typu I, 100% zalecanej dziennej porcji witaminy C, 50% manganu, a także dużą dawkę miedzi i witaminy D. Miedź jest niezbędna m.in. do syntezy kolagenu, a witamina D służy zdrowiu kości i mięśni.

Collaflex w procesie regeneracji chrząstki stawowej

Preparaty Collaflex są również przeznaczone dla osób w okresie rekonwalescencji po urazach albo zmagających się ze zmianami zwyrodnieniowymi czy reumatoidalnym zapaleniem stawów. Substancją czynną zawartą w Collaflex Structura jest chondroityna, która wraz z dużą dawką witaminy C przyspiesza regenerację kości i spowalnia procesy degeneracji chrząstki. 

Z kolei CollaflexIN to sól sodowa kwasu hialuronowego, która może stanowić substytut płynu maziowego stawów. Preparat ten może być aplikowany (w formie iniekcji dostawowej) wyłącznie przez lekarza. Skutecznie znosi dolegliwości spowodowane osteoartrozą. 

Osoby zmagające się z bólem stawów spowodowanych chorobą zwyrodnieniową mogą wspomagać się także preparatem Collaflex Osteum. Obok dużej dawki witaminy C i związków składających się na Collatrin®, suplement diety dostarcza witaminy K2 i D3. Pierwsza z nich uczestniczy w metabolizmie kostnym (wspomaga proces wbudowywania wapnia do tkanki kostnej), a druga reguluje prawidłowe wchłanianie i wykorzystywanie wapnia i fosforu w organizmie. Tym samym hamują procesy osteoporozy. Choć wszystkie suplementy Collaflex są dostępne bez recepty, przed ich stosowaniem warto zaczerpnąć porady specjalisty. Nie wolno także zapominać, że składniki zawarte w preparatach na utrzymanie stawów w dobrej kondycji można pozyskać z diety. Zdrowie zapewnia przede wszystkim zrównoważony sposób żywienia i umiarkowana aktywność fizyczna.

pixel