DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pamięć i koncentracja

( ilość produktów: 3 )

Powszechnie wiadomo, że witaminy wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wpływają nie tylko na zdrowie i kondycję fizyczną, ale również na pamięć, koncentrację i zdolności poznawcze. Ich odpowiednia zawartość w diecie w istotny sposób wpływa na umiejętność uczenia się, przyswajania nowej wiedzy, zapamiętywania oraz skupienia uwagi na wykonywanej czynności. W niektórych przypadkach, jak w okresie wzmożonej nauki może się zdarzyć, że stosowana dieta będzie niewystarczająca na zaspokojenie zapotrzebowania organizmu. W takim przypadku warto stosować preparaty na pamięć i koncentrację. Inne wskazania do ich stosowania to kłopoty z zapamiętywaniem krótkich informacji oraz problemy z pamięcią krótkotrwałą.

Suplementy diety na pamięć i koncentrację to zazwyczaj wieloskładnikowe preparaty, które wspierają pracę mózgu i poprawiają jego funkcje poznawcze. W zależności od składu mogą być przeznaczone dla pacjentów z różnych grup wiekowych. Problemy z koncentracją i pamięcią mogą nasilać się wraz z wiekiem, dlatego cierpi na nie wiele osób starszych. Jednak suplementy diety na koncentrację stosują też osoby młode w okresie zwiększonego zapotrzebowania na składniki, które pomagają skoncentrować uwagę i poprawić zdolność uczenia się, czyli na przykład maturzyści oraz studenci.

Przyjmując witaminy i minerały na koncentrację, należy bezwzględnie przestrzegać zalecanego dawkowania. Doprowadzenie do sytuacji, w której w organizmie występuje zbyt wysokie stężenie danego składnika, może być równie niebezpieczne jak jego niedobór.

Preparaty na pamięć mogą zawierać różne składniki, które oddziałują na układ nerwowy i wspierają naturalną pracę mózgu. Nie brakuje w nich składników pochodzenia roślinnego jak żeń-szeń, czy ekstrakt z bakopy drobnolistnej oraz zwierzęcego, np. tran. Poza tym mogą zawierać kwasy omega i kofeinę. Kluczowe znaczenie dla prawidłowej pracy mózgu ma ilość zawartych w nich witamin. Przyjmując preparaty na pamięć i koncentrację, należy pamiętać, że nie mogą one zastąpić zdrowej i zrównoważonej diety.

Jakie witaminy mogą zawierać suplementy diety na pamięć? Niektóre z nich oferują kompleks witamin z grupy B, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Nie tylko łagodzą napięcia i poprawiają nastrój, ale wpływają również korzystnie na sprawność intelektualną oraz zdrowie psychiczne, chroniąc między innymi przed objawami depresji. Dzięki temu, że uczestniczą w procesach przyswajania węglowodanów i zamianie glukozy na energię, wpływają tym samym na odżywienie mózgu, do którego ta ostatnia jest dostarczana.

Dieta bogata w takie składniki pomaga dłużej zachować sprawność umysłową i zdrowie psychiczne. W warunkach występowania niedoborów zasadnym jest przyjmowanie suplementów diety na pamięć i koncentrację. Pozwala to na uzupełnienie niedostatków poszczególnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

pixel