DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Serce, układ krążenia

( ilość produktów: 9 )

 

Czy tabletki na serce dla jego wzmocnienia to dobry wybór?

Serce to wyjątkowy narząd, w ciągu naszego życia nieustannie pracuje wykonując bardzo ciężką pracę. Czy wiesz, że w ciągu życia człowieka wykonuje nawet 2,5 miliarda uderzeń, przepompowując tym samym ponad 170 milionów litrów krwi! To naprawdę bardzo pracowity organ ludzkiego ciała, dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo dbać o serce! Stanowi centralną część układu krążenia, który ma ogromny wpływ na prawidłową pracę całego organizmu. Oczywiście na samą kondycję serca wpływ ma wiele czynników:

- zdrowa, pełnowartościowa dieta i odpowiednie nawyki żywieniowe
- aktywność fizyczna
- rodzaj wykonywanej pracy
- odpowiednia dawka snu, odpoczynek i regeneracja
- unikanie stresu

Doskonałym uzupełnieniem diety, mogą być niektóre suplementy poprawiające pracę serca i wzmacniające układ krążenia. Doskonale sprawdzą się takie produkty, które mają w swoim składzie naturalne składniki. Bardzo dobre będą tutaj między innymi preparaty z magnezem. To właśnie on wzmacnia serce, jak również i ma za zadanie poprawić funkcjonowanie układu krążenia. Istotne znaczenie ma również witamina D, której głównym zadaniem jest poprawa działania płytek krwi oraz układu współczulnego. Co więcej, to właśnie ona zmniejsza także procesy zapalne i ma za zadanie regulować krzepliwość krwi. Bardzo duże znaczenie ma również witamina B1, czyli tiamina. Ona właśnie wytwarza energię z węglowodanów, mając ogromny wpływ na pracę serca. Doskonale sprawdza się także organiczna, dobrze przyswajalna forma cytrynianu potasu, który reguluje prawidłowe ciśnienie krwi i poprawne funkcjonowanie serca, czerwona koniczyna, która zwiększa stężenie ?dobrego? cholesterolu - HDL i ruszczyk kolczasty, który wykazuje właściwości wspomagające układ krążenia. Nie powinno zapominać się także o kwasie foliowym, bowiem jego zadaniem jest zmniejszanie poziomu homocysteiny, która jest szkodliwa dla serca.

Jaki preparat na serce okaże się być kluczowy dla jego pracy?

Odpowiedni preparat na serce stanowi jak najbardziej doskonały wybór, aby bez względu na wiek, móc w pełni cieszyć się dobrym zdrowiem i nienaganną kondycją. Bardzo dobrze sprawdzają się na pewno suplementy z kwasami omega 3.

Dlaczego kwasy Omega 3 są tak cenne? Ich głównym zadaniem jest utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu, normalizowanie ciśnienia tętniczego krwi i wspomaganie prawidłowej pracy serca. Można dostarczyć je w formie tłustych ryb morskich, ale i poprzez odpowiednie suplementy. Do grupy kwasów Omega - 3 zaliczyć możemy między innymi: EPA - kwas eikozapentaenowy, DHA - kwas dokozaheksaenowy i ALA - kwas alfa - linolenowy.

Odpowiednia suplementacja dla układu krążenia

Aby układ krążenia działał prawidłowo, serce musi funkcjonować poprawnie. W przypadku, gdy bije zbyt szybko, a więc mamy do czynienia z tachykardią lub bije za wolno, a więc mowa jest o bradykardii.

W żadnym wypadku nie można bagatelizować niepokojących objawów. Wszystko to, co wzbudza niepokój i co sprawia, że serce nie pracuje prawidłowo, wymaga konsultacji z lekarzem. Ważna jest szybka diagnostyka i wprowadzenie odpowiedniego leczenia. Suplementy diety warto stosować profilaktycznie, a także wspomagająco przy konkretnym już leczeniu.

pixel