DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witaminy ADEK

( ilość produktów: 3 )

Właściwie zbilansowana dieta, pomaga zachować zdrowie oraz dobre samopoczucie. Niestety często zdarza się, że w spożywanych posiłkach brakuje odpowiedniej ilości tych składników. W takiej sytuacji konieczna jest suplementacja, która zapobiegnie niedoborom. Preparatem, który umożliwia przyjmowanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, są witaminy ADEK. Jest to kompleks czterech różnych związków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jak sama nazwa wskazuje, występuje w nim witamina A, D, E i K.

Prawidłowy poziom tych witamin i minerałów w organizmie uzależniony jest nie tylko od tego, czy spożywamy produkty, które w nie obfitują, ale także od ilości obecnych w menu tłuszczów. Ze względu na sposób ich przyswajania osoby pozostające na diecie niskotłuszczowej mogą być narażone na ich niedobory. Dlatego w posiłkach produkty zawierające te związki należy łączyć z tłuszczami. Przyjmując witaminy ADEK w postaci suplementów, możemy mieć pewność, że odpowiednia dla ich przyswojenia ilość tłuszczów została zawarta w kapsułkach preparatu. To gwarantuje skuteczność suplementacji i pozwala na efektywne uzupełnianie niedoborów.

Poszczególne składniki ADEK pełnią w organizmie człowieka bardzo ważną rolę. Wpływają na przebieg wielu procesów i warunkują dobre samopoczucie. Ich deficyt może być dla człowieka bardzo groźny. Niedobory powodują wiele poważnych konsekwencji, w tym: łamliwość kości, zaburzenia gospodarki wapniowej w organizmie, zaburzenia krzepliwości krwi, kurzą ślepotę, osteoporozę, cukrzycę, nieprawidłowe funkcjonowanie narządów rozrodczych, bezpłodność.

Witaminy ADEK dla dorosłych zalecane są osobom w celu uzupełniania niedoborów. Przyjmując je, należy mieć na uwadze, ze zarówno ich deficyt, jak i nadmiar może być szkodliwy. Dlatego należy bezwzględnie stosować się do informacji załączonych na ulotce. ADEK nie może jednak zastąpić zrównoważonej diety, dlatego konieczne jest dbanie o komponowanie właściwie zbilansowanych posiłków także w okresie suplementacji.

Przyjmowanie kompleksu ADEK pozwala na jednoczesną suplementację wszystkich witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Gwarancją ich dobrej przyswajalności jest to, że w każdej kapsułce wraz z witaminami występują tłuszcze. Rola poszczególnych składników preparatu w organizmie człowieka jest trudna do przecenienia. Witamina A pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia i zdrowej skóry. Ponadto podobnie jak witamina D wspomaga działanie układu immunologicznego. Inne funkcje witaminy D to wpływ na gospodarkę wapnia we krwi, utrzymanie zdrowych kości i zębów oraz pomoc w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Witamina E jest doskonałym antyoksydantem i chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Z kolei witamina K bierze udział w procesie krzepnięcia krwi i pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Witaminy ADEK dla dorosłych od Oleofarm dostępne są w wygodnej do stosowania formie kapsułek. Poza witaminami kapsułki zawierają tłoczony na zimno olej z nasion lnu.

pixel