DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

D-Vitum dla dzieci

( ilość produktów: 11 )

Odpowiednio zbilansowana dieta wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, warunkując nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Istnieją jednak takie składniki pokarmowe, których nawet pomimo zróżnicowanej diety nie jesteśmy w stanie dostarczyć w odpowiedniej ilości. Przykładem jest witamina D niezbędna dla wielu procesów biochemicznych. Choć występuje między innymi w mleku, jajkach i roślinnych oraz zwierzęcych tłuszczach, to jednak w pokarmach jest jej stosunkowo niewiele. Organizm człowieka potrafi ją jednak syntetyzować, co ma istotne znaczenie dla pokrycia jego zapotrzebowania. Wytwarzanie tej witaminy w skórze człowieka możliwe jest pod wpływem słońca, którego w naszej strefie klimatycznej mamy w ciągu roku stosunkowo niewiele. Dlatego tak często mówi się o potrzebie suplementacji, która szczególnie istotna jest dla dzieci i niemowląt. Odgrywa bardzo ważną rolę w okresie wzrostu oraz intensywnego rozwoju.

Jakie znaczenie ma witamina D dla dzieci? Przede wszystkim wspiera prawidłową budowę kośćca. Przeciwdziała dzięki temu krzywicy, która może wystąpić w przypadku niedoborów. Jej niedostatek w organizmie może prowadzić do zmniejszenia wchłaniania wapnia z jelit oraz mniejszej reabsorpcji w nerkach. Witamina D dla dzieci podawana w zbyt niskiej ilości może również prowadzić do osłabienia mięśni, większej potliwości i zmniejszenia wydzielania insuliny. Dzieci z jej niedoborem mogą też częściej zapadać na różne infekcje.

Witamina D dla niemowląt zlecana jest przez lekarzy już w pierwszych miesiącach życia. Dostępna jest w różnych dawkach, co umożliwia podaż dzieciom w różnym wieku i z różnym zapotrzebowaniem. Suplementacja dla najmłodszych przewidziana jest w dawce 400 j.m./dobę. Natomiast witamina D dla niemowląt w wieku od 6. do 12. miesiąca życia zalecana jest w dawce 400-600 j.m./dobę i powinna być uzależniona od ilości tego składnika dostarczanego z dietą. Witamina D dla dzieci, które ukończyły 1. rok życia, zalecana jest w dawce od 600 do 1000 j.m. na dobę i powinna być uzależniona od masy ciała dziecka. Lekarz może wskazać na konieczność przyjmowania suplementu w okresie mniejszej ekspozycji na promienie słoneczne albo przez cały rok.

Witamina D dla dzieci i niemowląt jako suplement może przyjmować różne formy, w zależności od grupy wiekowej, dla której jest przeznaczona. D-Vitum dla dzieci to suplement dostępny w postaci kapsułek twist-off oraz aerozolu, co ułatwia podanie nawet najmłodszym pociechom, już w pierwszych miesiącach ich życia. Warto pamiętać, że u starszych dzieci podawana dawka powinna być uzależniona zarówno od diety, jak i ilości witaminy syntetyzowanej w skórze, czyli od czasu, który dziecko spędza na słońcu.

D-Vitum dla dzieci w aerozolu podaje się poprzez załączoną do produktu pompkę dozującą. Suplement diety należy podać bezpośrednio do ust lub do pokarmu. Zastosowanie pompki umożliwia precyzyjne odmierzenie dawki. D-Vitum dla dzieci w kapsułkach twist-off podaje się po przekręceniu oraz oderwaniu końcówki kapsułki, a następnie wyciśnięcie zawartości do ust dziecka.

pixel