DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Oleje z czarnuszki

( ilość produktów: 3 )

Czarnuszka siewna (Nigella sativa), nazywana również czarnuszką egipską, czarnym kminkiem lub czarnym sezamem, już wiele wieków temu była znana w krajach środkowego wschodu i stosowana jako przyprawa oraz środek leczniczy. Wszystkie oleje z nasion czarnuszki siewnej Oleofarm są tłoczone na zimno, dzięki czemu otrzymujesz wysokiej jakości produkt cechujący się właściwościami zdrowotnymi czarnuszki. Dodatkową zaletą oleju jest jego skoncentrowana forma – 1 łyżeczka oleju odpowiada 2,5 łyżeczki nasion. W naszej ofercie znajdziesz oleje z czarnuszki w ciemnej, szklanej butelce, która chroni olej przed utratą właściwości wskutek dostępu światła. Do wyboru są różne pojemności butelek – od 100 ml do 500 ml.

Co zawiera olej z czarnuszki?

Olej tłoczony na zimno z nasion czarnuszki siewnej zawiera cenne nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-6 i omega-9. Kwasem tłuszczowym z rodziny omega-6 jest kwas linolowy (LA), który wspiera utrzymywanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Z kolei kwas oleinowy z grupy omega-9 uczestniczy w procesie przemiany materii oraz obniża cholesterol i trójglicerydy we krwi. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga utrzymać optymalny poziom cholesterolu, a olej z czarnuszki warto stosować w profilaktyce miażdżycy i wielu innych chorób cywilizacyjnych. Oprócz wartościowych kwasów tłuszczowych jedno- i wielonienasyconych w czarnuszce znajdziemy również liczne witaminy i minerały, takie jak witaminy A, C i z grupy B, wapń, fosfor, żelazo, miedź, cynk, magnez, sód, potas, siarka, bor, chrom, mangan, molibden i nikiel.

Właściwości oleju z czarnuszki

Ze względu na wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych stosowanie czarnuszki jest szczególnie polecane osobom, którym zależy na utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu. Istnieje jednak znacznie więcej właściwości oleju z czarnuszki.

Jest ona ceniona za swoje właściwości:

 • antybakteryjne,
 • przeciwgrzybicze,
 • przeciwpasożytnicze,
 • przeciwbólowe,
 • przeciwzapalne,
 • przeciwgorączkowe,
 • przeciwalergiczne,
 • przeciwnowotworowe,
 • przeciwcukrzycowe,
 • antyoksydacyjne,
 • immunomodulujące,
 • moczopędne,
 • żółciopędne,
 • przeciwwrzodowe.

Oprócz tego czarnuszka działa ochronnie na nerki, wątrobę i układ oddechowy. Do właściwości oleju z czarnuszki zaliczamy także wspieranie ogólnej kondycji organizmu, regulowanie ciśnienia krwi oraz korzystny wpływ na wygląd skóry i włosów. Czarnuszka wspiera też układ hormonalny, pobudza laktację i reguluje cykl miesiączkowy.

Ile oleju z czarnuszki dziennie?

Olej z czarnuszki wyróżnia się charakterystycznym, intensywnym smakiem, który często jest określany jako korzenny i gorzkawy. Możesz go spożywać bezpośrednio z łyżeczki lub dodawać do potraw na zimno, takich jak kanapki, jogurty, sery twarogowe czy owsianki. Pamiętaj, że olej tłoczony na zimno nie nadaje się do smażenia ani podgrzewania. Jeśli chodzi o dawkowanie oleju z czarnuszki, zaleca się spożywanie 1 łyżeczki 2 razy dziennie, na przykład rano i wieczorem. Regularne stosowanie czarnuszki to sposób na wzmocnienie organizmu i korzystanie ze znanych od wieków właściwości czarnego kminku.

Dlaczego warto wybrać olej z czarnuszki tłoczony na zimno?

W ofercie Oleofarm znajdziesz wyłącznie oleje z czarnuszki poddawane procesowi tłoczenia na zimno – jest to proces mechaniczny polegający na tłoczeniu nasion bez użycia wysokiej temperatury. Dzięki tłoczeniu na zimno jesteśmy w stanie zachować większość cennych składników i właściwości czarnuszki. Oleje tłoczone na zimno cechują się również wyrazistym aromatem i smakiem. Jest to metoda ekologiczna, gdyż do jej przeprowadzenia nie wykorzystuje się rozpuszczalników. Tłoczone na zimno oleje są zaliczane do tzw. żywności funkcjonalnej, która ma udowodniony korzystny wpływ na jedną lub więcej funkcji organizmu – poza efektem odżywczym. Jeśli chcesz korzystać z cennych właściwości oleju z czarnuszki, lecz nie przepadasz za jego charakterystycznym smakiem, polecamy suplement diety Czarnuszka OleoVitum w formie kapsułek.

pixel