DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Spray do nosa na katar oraz inne preparaty

( ilość produktów: 5 )

Katar - jak z nim walczyć?

Katar jest niewątpliwie najczęściej występującą i jednocześnie najbardziej uciążliwą dolegliwością, z jaką każdy z nas się zmaga. U jednych związane jest to z przeziębieniem, u innych z zapaleniem zatok, u jeszcze innych z grypą czy na przykład z alergią. Jedno jest pewne - zatkany nos to ogromny problem i bardzo duży dyskomfort, który znacząco wpływa na jakość życia, na dobry sen, oraz samopoczucie. W jaki sposób się go pozbyć? Które preparaty na katar okażą się być dobrym wyborem? Jak poradzić sobie z zalegającą w nosie wydzieliną? I co ważne, jak odróżnić jeden rodzaj kataru od drugiego?

Czym jest katar i rodzaje kataru

Katar jest to jeden z głównych objawów, jaki związany jest z infekcjami dróg oddechowych. Świadczy najczęściej o przeziębieniu, może dotyczyć problemu z zatokami czy kłopotów alergicznych. Wraz z upływem czasu może zmieniać swą postać. Innym jest katar przezroczysty, wodnisty, innym z kolei gęsty o żółtej czy zielonej barwie. U jednych sprawdzą się spraye do nosa na katar, u innych niestety konieczna jest antybiotykoterapia. Istotne jest to, aby działać szybko, bowiem katar nieleczony, bardzo często przeobraża się w zapalenie zatok, a to wymaga już konsultacji lekarskiej.

Spray do nosa na katar i inne preparaty

Bez wątpienia w przypadku zwykłego kataru, któremu nie towarzyszy gorączka, złe samopoczucie, bóle mięśni czy kaszel, a sama jego konsystencja jest wodnista lub śluzowa, wystarczy zwykły spray do nosa na katar, który to pozwala łagodzić występujące objawy. Doskonale sprawdzą się więc tutaj spraye, które obkurczają naczynia krwionośne błony śluzowej nosa, a także preparaty, które zmniejszają obrzęk i hamują nadmierną produkcję wydzieliny. Można również zastosować tabletki, krople lub żele. W ich składzie znajduje się najczęściej oksymetazolina lub ksylometazolina, a także pseudoefedryna. Niezbędne jest także stosowanie inhalacji z wykorzystaniem roztworu soli fizjologicznej lub wody morskiej, a ponadto większa wilgotność w pomieszczeniu i niższa temperatura.

Wybór odpowiednich preparatów

Wśród dostępnych produktów, znaleźć można zarówno spraye do nosa na katar dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zakupić można plastry aromatyczne, jak również i produkty niezbędne do inhalacji z użyciem inhalatora. Idealnym jest także aspirator do nosa, z pomocą którego bez problemu można zalegającą wydzielinę z nosa usunąć, co jest szczególnie istotne w przypadku małych dzieci.

Spray do nosa na katar - zwalczanie infekcji

Bez wątpienia kataru nie można bagatelizować. Może on być bowiem sygnałem rozwijającej się infekcji, a dłużej utrzymujący się katar objawem alergii. Warto jednak zdusić go w zalążku, bowiem dzięki temu można uchronić się przed uciążliwymi objawami. Jeśli jest to katar przezroczysty i wodnisty, wystarczą zwykłe preparaty na katar, a kiedy staje się zielony czy żółty o ropnym charakterze, wtedy niestety może okazać się, że mamy do czynienia z infekcją bakteryjną.

pixel