Wartość energetyczna (energia) 994 kJ/234 kcal, tłuszcz – 0 g, w tym: kwasy tłuszczowe nasycone – 0 g, węglowodany – 57 g, w tym: cukry – 52 g, błonnik – 1,1 g, białko – 0 g, sól – 0 g.
Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu. Po otwarciu przechowywać w lodówce.
Może wytrącić się naturalny osad. Przed spożyciem wstrząsnąć.
Polska.
Czy wiesz, że ...
Syrop z kwiatów lipy to znakomity sposób na przeziębienie i kaszel
Syrop z kwiatów lipy jest doskonałym źródłem witaminy C, ponadto ma właściwości napotne, które wspomagają leczenie chorób objawiających się podwyższoną ciepłotą ciała. Syrop z kwiatów lipy zawiera związki śluzowe, które działają osłaniająco i ochronnie na błony śluzowe, dlatego może łagodzić uciążliwy kaszel i ból gardła. Ze względu na działanie kwiatów lipy nie mogła nie zauważyć medycyna naturalna oraz fitoterapia i ziołolecznictwo.
Kwiatostany mają prozdrowotne właściwości i są źródłem wielu cennych substancji. Na ich bazie można przygotować różnorodne specyfiki. Najbardziej ceniony jest syrop z kwiatów lipy, który pomaga w walce z przeziębieniem.
Wykorzystanie kwiatów lipy w medycynie naturalnej
Syrop z kwiatów lipy Oleofarm zawiera 55% wyciągu z kwiatów oraz cukier, bez dodatku wody i innych składników. Receptura jest sprawdzona i stosowana w medycynie naturalnej od wielu lat, jako domowy sposób na przeziębienie i kaszel. Lipy zazwyczaj zakwitają wczesnym latem, na przełomie czerwca i lipca. Nazwa miesiąca najprawdopodobniej udzieliła się drzewu, które zniewala zapachem każdego, kto znajdzie się w pobliżu, w okresie kwitnienia. Lipa szerokolistna (Tilia platyphyllos) kwitnie ok. 2 tygodnie wcześniej niż lipa drobnolistna (Tilia cordata). Zapach jest cenionym specyfikiem w aromaterapii. Z kwiatów lipy wytwarza się olejek eteryczny o mocnym, przyjemnym zapachu. Olejek eteryczny z kwiatów lipy oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, łagodząc stany pobudzenia nerwowego.
Kiedy warto stosować syrop z kwiatów lipy?
Moc kwiatów lipy jest nie do przecenienia! Kwiatostany to bogactwo flawonoidów, które działają napotnie, przeciwgorączkowo, moczopędnie, a także korzystnie w obrębie górnych dróg oddechowych. Dlatego lipa jest stosowana w stanach przeziębienia i grypy, a także jako środek wspomagający oczyszczanie organizmu. Ze względu na swoje właściwości moczopędne lipa usuwa nadmiar wody z organizmu. Przede wszystkim syrop z kwiatów lipy polecany jest na kaszel, ponieważ działa wykrztuśnie i wspomaga funkcjonowanie układu oddechowego.
Kwasy organiczne i bogactwo witaminy C
Pachnących, miododajnych kwiatów lipy używa się jako surowca zielarskiego, bogatego we wspomniane już flawonoidy, ale również w fitosterole, garbniki, kwasy organiczne, sole mineralne i witaminy. Lipa – dzięki zawartości witaminy C oraz PP w szybkim tempie zwalcza objawy przeziębienia oraz doskonale radzi sobie z grypą, gorączką i ogólnym osłabieniem organizmu.
Jak stosować syrop z kwiatów lipy?
Można stosować syrop do rozcieńczania z wodą lub jako dodatek do herbaty, napojów oraz koktajli. Warto zaopatrzyć się w syrop z kwiatów lipy na zimę i stosować profilaktycznie, przeciwko przeziębieniom. Jako dodatek do herbaty na ciepło i napojów oraz koktajli na zimno smakuje wybornie i przypomina smaki dzieciństwa. Syrop z kwiatów lipy można pić przez cały rok. Latem rozcieńczony z wodą sprawdzi się jako dodatek do domowej lemoniady z kostkami lodu, plasterkiem cytryny i listkiem mięty.