DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ćwiczenia wspomagające metabolizm

2016-06-15
Ćwiczenia wspomagające metabolizm

Ćwicz! To skuteczny sposób na przyspieszenie metabolizmu. Ćwicząc sprawisz, że twoje samopoczucie będzie lepsze, ciało będzie wzmocnione, a dodatkowo wyprodukujesz naturalny hormon szczęścia.

przeysiady

PRZYSIADY

Zacznij od ustawienia się w pozycji wyprostowanej, zakładając ręce za głowę (rys. A). Z takiej pozycji wykonaj półprzysiad, tak aby nogi znalazły się w pozycji kata prostego (rys. B). Wykonaj serię 10 powtórzeń.

skoki z przyklaskiem

SKOKI Z PRZYKLASKIEM

Stań w pozycji wyprostowanej, nogi ustaw w lekkim rozkroku na szerokość bioder, ręce wyprostowane na boki (rys. A). Następnie podskocz, jednocześnie klaszcząc przed sobą i lądując w szerszym rozkroku (rys. B). Nie przerywając, wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj serię 20 powtórzeń. Ćwiczenie wykonuj w szybkim tempie.

figura łyżwiarza

FIGURA ŁYŻWIARZA

Ugnij i skrzyżuj nogi. Wyciągnij lewą rękę do tyłu, a prawa przyłóż do lewej strony bioder (rys. A). Podskocz w prawą stronę, zmieniając tym samym pozycje nóg i rąk, na odwrotną (rys. B). Kontynuuj ćwiczenie skacząc z jednej nogi na drugą. Wykonaj serię 10 powtórzeń.


dzielone skoki

DZIELONE SKOKI

Stań w rozkroku i ustaw się w następującej pozycji: lewa noga z przodu, prawa wyciągnięta do tyłu, oparta na palcach, pamiętaj, nie dotykaj kolanem podłogi (rys. A). Wyskocz do góry, nogami wykonując ruch nożyc (przód-tył), a ręce wyciągnij jak najmocniej do góry (rys. B). Wracając po podskoku ustaw się w pozycji początkowej, zamieniając nogi (rys. C). Wykonaj serię 10 powtórzeń.

krok defiladowy

KROK DEFILADOWY

Stań w pozycji wyprostowanej. Ćwiczenia rozpocznij od wymachu lewej nogi, do pozycji kata prostego i wymachu prawej reki, również do pozycji kata prostego (rys. A). Następnie to samo wykonaj dla prawej nogi i lewej reki (rys. B). Ćwiczenie wykonuj naprzemiennie dla lewej i prawej nogi. Wykonaj serię 10 powtórzeń.

podnoszenie miednicy

PODNOSZENIE MIEDNICY

Połóż się na plecach, uginając kolana, ręce ułóż wzdłuż ciała. Podnieś miednice i zostań w tej pozycji kilka sekund, spinając przy tym mięśnie pośladków (jak na rysunku). Pamiętaj aby podczas podnoszenia, Twoje ciało od kolan po ramiona znajdowało się w linii prostej. Wykonaj serię 10 powtórzeń.

ręka do ręki

RĘKA DO RĘKI

Ustaw się w pozycji do robienia pompek. Stopy rozstaw na szerokość bioder, a ręce na wysokości ramion (rys. A). Następnie szybko dotknij lewą dłonią prawej dłoni (rys. B) i szybko powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj serię 10 powtórzeń dla każdej z rąk.


chodzenie na rękachCHODZENIE NA RĘKACH, JAK WSKAZÓWKI ZEGARA

Ustaw się w pozycji do pompek z lekko zbliżonymi do siebie dłońmi (rys. A). Przesuń prawą rękę w prawą stronę, tworząc rozkład rąk na szerokość ramion. Następnie dostaw lewą rękę do prawej i powtarzaj te ruchy, aż do momentu pełnego koła wokół siebie (rys. B). Wykonaj to ćwiczenie również dla lewej reki.

wahadłowe wyrzuty

WAHADŁOWE WYRZUTY

Weź ciężarki do rąk, stań z wyprostowaną prawą nogą przed sobą, ok. 15-30 cm nad podłogą. Stopę trzymaj zadartą, łokcie trzymaj przy ciele w pozycji kąta prostego (rys. A). Z tej pozycji przenieś wyrzutem prawą nogę do tyłu i zepnij pośladki jednocześnie prostując do tyłu ręce (rys. B). Powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj serię 10 powtórzeń.

kucnij i podciągnij

KUCNIJ I PODCIĄGNIJ

Stań z rozstawionymi stopami na szerokość ramion i zegnij się do pozycji półprzysiadu. Ręce z ciężarkami wyprostuj przed sobą na wysokość kolan. Następnie podciągnij prawą rękę na wysokość linii żeber i zatrzymaj na kilka sekund (jak na rysunku). Powróć do pozycji wyjściowej i wykonaj ćwiczenie dla drugiej reki. Wykonaj serię 10 powtórzeń dla każdej ze stron.

pozycja kołyski

POZYCJA KOŁYSKI

Trzymając ciężarki w dłoniach połóż się na plecach unosząc do góry zgięte kolana i wyprostowane ręce. Następnie zepnij mięśnie i unieś miednice na wysokość około 10 cm nad podłogą. Jednocześnie zepnij mięśnie klatki piersiowej i unieś ramiona, łącząc ze sobą u góry dłonie z ciężarkami (jak na rysunku). Powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj serię10 powtórzeń.

ćwicz ze stepem

ĆWICZ ZE STEPEM

Jeśli masz taką możliwość postaraj się ćwiczyć ze stepem. Stań lewą nogą na stepie, a prawą na ziemi w odległości pół metra od stepu. Ugnij kolana, tułów trzymaj prosto okładając ręce w kąt prosty i trzymaj je blisko ciała (rys. A). Odbij się lewą nogą i skocz w lewo (rys. B), lądując prawą nogą na stepie, a lewą na podłodze (rys. C). Powtórz ćwiczenie w drugą stronę, odbijając się prawą nogą. Wykonaj serię 10 powtórzeń.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016
pixel