DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Olej lniany idealny na odchudzanie

2022-04-06
Olej lniany idealny na odchudzanie

Jaki olej lniany wybrać?

Nasiona lnu są powszechnie znane ze swoich cennych korzyści zdrowotnych a to w rezultacie sprawiło, że powstały z nasion olej stał się jedną z najbardziej pożądanych „superżywności” w obecnych czasach. Olej z nasion lnu jest wytwarzany przez ludzi od tysięcy lat, ponieważ uważa się, że ma on wiele korzystnych dla zdrowia korzyści. Olej lniany tłoczony na zimno, znany również jako olej lniany, jest wytwarzany poprzez mielenie i tłoczenie na zimno dojrzałych nasion lnu (Linum usitatissimum), ma złotożółty, brązowy lub bursztynowy kolor i zawiera najwyższy poziom kwasu alfa-linolenowego - ALA spośród wszystkich olejów roślinnych.  

Jaki jest związek między olejem lnianym a utratą wagi?

Jeśli chcesz szybko schudnąć, potrzebujesz zdrowej diety i regularnych ćwiczeń. Badania pokazują, że istnieje pozytywny związek między spożywaniem oleju lnianego a utratą wagi.  Według badań, zdrowe tłuszcze, które znajdują się w oleju lnianym, są wysoce odżywcze a tym samym mają zdolność zmniejszania apetytu. Są również w stanie zwiększyć poziom energii i spalić nadmiar komórek tłuszczowych. Badania pokazują, że to kwasy tłuszczowe omega-3 łączą olej lniany i utratę wagi, ponieważ olej ma wysoki stosunek tłuszczów omega, wynoszący od 1 do 4 omega-6 do omega-3.  Uważa się, że zdrowy stosunek wynosi od 3 do 1 omega-6 do omega-3. Jednak większość diet zawiera nadmierne ilości omega-6, nawet stosunek omega-6 do omega-3 w zakresie od 15:1 do 17:1 a zatem olej lniany jest korzystny w przywracaniu zdrowego poziomu omega-3. Zbilansowane ze sobą zdrowe oleje mogą pomóc w budowaniu większej masy mięśniowej, co z kolei pomaga spalić nadmiar kalorii i komórek tłuszczowych. Kiedy organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości zdrowych tłuszczów i składników odżywczych, wzrasta jego zapotrzebowanie na słodkie pokarmy, czyli węglowodany oraz pokarmy bogate w niezdrowe tłuszcze.  W tym przypadku olej lniany, poprzez zawartość niezbędnych tłuszczy, pomaga zmniejszyć głód a tym samym przyczynia się do trwałego uczucia sytości po posiłku.  W rezultacie łaknienie i podjadanie są zmniejszone między posiłkami. Badania wykazały, że olej lniany skutecznie przyspiesza metabolizm. Jest to kolejny związek między olejem lnianym a utratą wagi, ponieważ wysoki metabolizm zwiększa poziom energii. Wysoki poziom energii zachęca do większej ilości ćwiczeń i innych czynności spalających tłuszcz, które są niezbędne do utraty wagi.  Kolejną zaletą, która łączy olej lniany z utratą wagi, jest to, że olej nie gromadzi się w organizmie, gdy jest przyjmowany z umiarem. Przeciwnie, zawarte w nim składniki odżywcze pomagają zwiększyć rozkład i eliminację nadmiaru komórek tłuszczowych.  

Jak stosować olej lniany?

Olej lniany jest wrażliwy na światło i ciepło, dlatego najlepiej kupić go w nieprzezroczystej lub ciemnej szklanej butelce, aby chronić go przed światłem i przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu. Smak oleju lnianego jest łagodny i można pić go bezpośrednio z łyżki stołowej lub dodać do potraw np. sałatek, sosów itp. Nie ma sztywnych zasad dotyczących tego, ile oleju lnianego należy stosować każdego dnia. Istnieją jednak zalecenia dotyczące odpowiedniej dziennej dawki kwasu alfa-linolenowego - ALA znajdującego się w oleju lnianym. Aby w pełni wykorzystać swoją dietę, dobrym pomysłem jest spożywanie około 1 łyżki stołowej oleju lnianego lub jednej do trzech kapsułek oleju lnianego wraz z kilkoma innymi pokarmami bogatymi w kwasy omega-3 każdego dnia. Coraz częściej olej lniany uwzględniany jest w jadłospisach osób odchudzających się, ale również jako składnik zdrowej diety tych, którzy są świadomi jego znaczenia dla kondycji organizmu i profilaktyki chorób. Jeżeli będziemy przyjmować codziennie 2 łyżki tego produktu, przyczynimy się do uregulowania metabolizmu i przyspieszenia procesu spalania tkanki tłuszczowej, a tym samym wspomożemy odchudzanie.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2022

Polecane

pixel