DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olej z wiesiołka – bogaty skład i wielkie możliwości

2022-05-26
Olej z wiesiołka – bogaty skład i wielkie możliwości

Wiesiołek dwuletni – niepozorna mała roślinka o drobnych żółtych kwiatach, porastająca dziko pola, łąki i nieużytki skrywa w sobie wielką moc. Zawarty w nasionach byliny olej z wiesiołka, szeroko ceniony w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i dietetyce, to niezastąpione źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym kluczowego dla zdrowia kwasu gamma linolenowego. Możemy jeść go z łyżeczki, dodawać do posiłków, używać jako składnika kremów i maseczek bądź bezpośrednio aplikować na skórę i włosy. Silne działanie oleju z tej skromnej roślinki zaskakuje, szczególnie w przypadku skutecznego łagodzenia większości pospolitych dolegliwości o niewielkim nasileniu.

Olej z wiesiołka tłoczony na zimno – wyjątkowy skład

Olej z wiesiołka pozyskiwany jest w procesie tłoczenia na zimno bardzo twardych, maleńkich, dojrzałych ziaren wiesiołka dwuletniego. Dzięki wyciskaniu w temperaturze niższej niż 30°C możliwe jest zachowanie pełni wartości odżywczych oleju i nieingerencja w jego wyjątkowo prozdrowotny skład. A znajdziemy w oleju przede wszystkim 80% proc. nienasyconych kwasów tłuszczowych: 70% kwasu linolowego (LA), 10% gamma-linolenowego (GLA) oraz kwasy tłuszczowe jak: palmitynowy, oleinowy i stearynowy. A także fitosterole, białka bogate w aminokwasy siarkowe, witaminy, głównie F i E, minerały, jak cynk, selen, wapń czy magnez. Tak bogaty skład sprawia, że olej z wiesiołka z powodzeniem wykorzystuje się w profilaktyce oraz terapii wielu dolegliwości zdrowotnych.

Olej z wiesiołka – właściwości lecznicze i prozdrowotne

Zastosowanie oleju z wiesiołka w zapobieganiu chorobom i leczeniu rozmaitych dolegliwości jest naprawdę szerokie. Badania potwierdzają korzystny wpływ produktu na ustabilizowanie gospodarki lipidowej i zahamowanie rozwoju miażdżycy, obniżenie stężenia metali ciężkich (ołowiu i kadmu) we krwi, obniżenia ciśnienia tętniczego i pobudzenie przemiany materii. Suplementacja olejem z wiesiołka działa osłaniająco, a także wpływa na zwiększenie ochrony przed zachorowaniem na nowotwory oraz pomaga w leczeniu chorób o podłożu immunologicznym (Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane, cukrzyca, choroba Leśniowskiego-Crohna czy atopowe zapalenie skóry). Udowodniono korzystny wpływ diety uzupełnionej w olej z wiesiołka na poprawę funkcjonowania mózgu, polepszenie nastroju, koncentracji i pamięci oraz usprawnienie funkcji rozrodczych.

Zastosowanie oleju z wiesiołka w terapii chorób kobiecych

Olej z wiesiołka z dużą skutecznością wykorzystuje się w terapii chorób kobiecych w tym głównie mastalgii cyklicznej, czyli bólu piersi związanym z cyklem miesiączkowym. Szacuje się, że dolegliwość ta dotyka niemal 70% pań w wieku od 18 do 44 lat, a jej występowanie skojarzone jest z niedoborami nienasyconych kwasów tłuszczowych w organizmie. Już półroczna terapia polegająca na podawaniu około 3 łyżek oleju z wiesiołka dziennie znacząco zmniejszyła, a w niektórych przypadkach całkowicie wyeliminowała te niedogodności. Regularne spożywanie oleju ma również znaczący wpływ na łagodzenie objawów PMS i zmniejszenie bolesności miesiączek a także niwelowanie oznak menopauzy, takich jak uderzenia gorąca czy nadmierna potliwość. Zawarte w oleju związki wpływają korzystnie na kobiecą gospodarkę hormonalną, zdecydowanie poprawiając nastrój i zmniejszając huśtawki nastrojów.

Regeneracyjne, odżywcze i nawilżające działanie oleju z wiesiołka

Dzięki dużej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E olej z wiesiołka ma bardzo korzystny wpływ na kondycję skóry – głęboko ją nawilża, chroni i regeneruje, a także zapobiega procesom starzenia. Dlatego jest wymarzonym dodatkiem do wszelkiego rodzaju kosmetyków do skóry, szczególnie dojrzałej i problemowej. Ponieważ substancje zawarte w oleju z wiesiołka zapobiegają zmianom zapalnym i przyspieszają gojenie ran, produkt ten świetnie sprawdza się jako lekarstwo na trądzik i problemy skórne o charakterze alergicznym, a także - środek kojący na wszelkiego rodzaju oparzenia słoneczne, podrażnienia czy niekorzystny wpływ mrozu i wiatru. Równie dobre rezultaty daje stosowanie produktu bezpośrednio na skórę, co dodanie go do maści, kremów i maseczek, także do odżywek do włosów i balsamów do paznokci.

Olej z wiesiołka – wytrawny, pyszny i zdrowy dodatek do potraw

Z uwagi na delikatną strukturę nienasyconych kwasów tłuszczowych olej z wiesiołka tłoczony na zimno nie powinien być używany do smażenia, pieczenia ani nawet dodawany do gorących potraw. Najlepszym sposobem wykorzystania zawartych w nim wartości odżywczych będzie spożywanie go bezpośrednio z butelki, na surowo – jako dodatek do surówek, sałatek, past warzywnych i twarogowych, a także dipów, chłodnych deserów i koktajli. Piękny, intensywnie żółty kolor oraz delikatny orzechowy smak czynią również olej z wiesiołka doskonałym, aromatycznym składnikiem i dekoracją dań z ziemniaków, kaszy i makaronu. By odczuć korzystne skutki działania całej mocy tej cudownej rośliny na organizm, najlepiej będzie włączyć olej do codziennej diety w ilości około 1-2 łyżek dziennie (6-8 g dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat oraz 3-4 g na dobę dla maluchów powyżej lat 3).

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane

Olej z wiesiołka OleoVitum 100 ml

Olej z wiesiołka OleoVitum 100 ml

41,99 zł brutto8398 pkt.
Wiesiołek OleoVitum - 60 kapsułek

Wiesiołek OleoVitum - 60 kapsułek

27,99 zł brutto5598 pkt.
pixel