CZĘŚĆ PRODUKTÓW CHWILOWO NIEDOSTĘPNA

ZAMÓWIENIA BĘDĄ REALIZOWANE OD 03.04

CZĘŚĆ PRODUKTÓW CHWILOWO NIEDOSTĘPNA

ZAMÓWIENIA BĘDA REALIZOWANE OD 03.04

DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Sok żurawinowy - jakie ma właściwości?

2022-07-14
Sok żurawinowy - jakie ma właściwości?

Właściwości soku z żurawiny są dobrze znane i szeroko przebadane przez naukowców. Owoce żurawiny znajdują zastosowanie w terapii dróg moczowych w postaci wyciągu w tabletkach lub jako sok żurawinowy. Napój sporządzony z tego niezwykłego owocu można stosować regularnie ze względu na działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, a nawet antynowotworowe. W soku z żurawiny jest mnóstwo cennych witamin i substancji, które wspierają leczenie niektórych chorób. Na co stosuje się sok z żurawiny? Ile razy dziennie pić napój? Czy sok z żurawiny jest moczopędny? Czy żurawina może szkodzić?

Sok z żurawiny przy zapaleniu pęcherza

Substancje o działaniu prozdrowotnym, które zawiera sok z żurawiny, wpływają korzystnie przede wszystkim na układ moczowy. Owoce żurawiny zawierają takie składniki, jak tanina, błonnik, witaminy C, B1, B2, E oraz A, a także magnez, fosfor, potas i żelazo. Ponieważ napój działa moczopędnie, jest chętnie stosowany jako wsparcie przy zapaleniu pęcherza moczowego oraz cewki moczowej. Z serii Soki Świata dostępny jest sok z żurawiny pasteryzowany w szklanej, ciemnej butelce, dobrze chroniącej zawartość przed światłem. Dzięki temu sok zachowuje wartości odżywcze i świeżość przez dłuższy czas. Naturalny sok żurawinowy 100% nie zawiera żadnych konserwantów, dlatego trzeba pamiętać, aby po otwarciu przechowywać go w lodówce i spożyć maksymalnie w ciągu 14 dni.

Naturalny sok żurawinowy – właściwości

Sok z żurawiny to naturalny suplement diety, który wspiera organizm na wiele sposobów. Jest doskonałym składnikiem codziennego jadłospisu i źródłem cennych dla zdrowia witamin, minerałów, antyoksydantów i kwasów organicznych. Sok żurawinowy, ze względu na swoje właściwości, znajduje szerokie zastosowanie zarówno w medycynie ludowej, jak i konwencjonalnej. Regularne picie soku z żurawiny stymuluje układ immunologiczny, wzmacniając odporność organizmu. W sezonie przeziębieniowym warto więc sięgnąć po zdrowy i pyszny sok, by chronić się przed infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Soki Świata są otrzymywane przez bezpośrednie wyciskanie, bez dodatku cukru, sztucznych barwników i aromatów. Na opakowaniu znajduje się oznaczenie NFC, które wskazuje, że nie powstał z soku zagęszczonego. Pozwala to na wydobycie całego bogactwa substancji zawartych w owocach żurawiny i podkreśla walory smakowe.

Atrakcyjny, kwaskowy, lekko cierpki smak żurawiny w deserach

Wartościowy, niesłodzony sok wyciskany ze świeżych owoców żurawiny charakteryzuje się kwaskowatym, lekko cierpkim smakiem oraz intensywnie czerwonym kolorem. Tłoczony sok z żurawiny można pić bez rozcieńczania lub z wodą, jako dodatek do innych soków, albo lekko dosłodzić miodem. Doskonale sprawdza się także jako dodatek do koktajli, deserów lub ciast ze względu na kwaskowość, przełamującą słodycz innych składników. Żurawina jest również stosowana jako dodatek do mięs. Szynka z żurawiną, szwedzkie klopsiki z żurawiną czy pasztet z żurawiną to wytrawne potrawy o bogatym smaku, cenione w wykwintnej kuchni. Bez względu na to, jak spożywa się owoce żurawiny, powinny pochodzić one ze sprawdzonego źródła. Sok z żurawiny z serii Soki Świata można bez obaw dodać do deserów podawanych dzieciom, ponieważ jest w 100% naturalny. Do jego wytworzenia używane są owoce najwyższej jakości, pochodzące z ekologicznych upraw. Bogaty, czerwony kolor soku również pochodzi wprost z natury, bez dodatków, wzmacniaczy i barwników.

Czy żurawina może szkodzić?

Żurawina i produkty zawierające wyciąg oraz sok żurawinowy posiadają właściwości  wykorzystywane w łagodzeniu dolegliwości wątroby, nerek, układu moczowego oraz układu pokarmowego. Dorosłe osoby mogą wypijać dziennie pół szklanki naturalnego soku lub więcej po rozcieńczeniu w wodzie – około ½ litra, jednak nie zaleca się dosładzania napoju cukrem. Kto nie powinien spożywać owoców w żadnej postaci? Żurawiny nie powinny stosować  osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe zawierające warfarynę. Substancje zawarte w żurawinie mogą utrudniać usuwanie tej substancji z organizmu.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixel