DARMOWA DOSTAWA OD 99 ZŁ

darmowa dostawa od 99 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

W zgodzie z samą sobą

2016-06-01
W zgodzie z samą sobą

Menopauza jest etapem w życiu kobiety, w którym dochodzi do zatrzymania funkcjonowania jajników, a w konsekwencji do zakończenia okresu rozrodczego i miesiączkowania. Jest to zupełnie naturalny etap życia kobiety, który spotyka Panie najczęściej w okolicy 50 roku życia.

Czas pojawienia się menopauzy, jej długość oraz intensywność oznak zależy od wielu czynników: psychologicznych, środowiskowych oraz genetycznych. Zmniejszanie się ilości estrogenów ? żeńskich hormonów płciowych wytwarzanych przez jajniki, związane z typowymi oznakami menopauzy jest przyczyną wielu dolegliwości. Organizm przyzwyczajony do pewnego poziomu estrogenów nagle zaczyna ich otrzymywać mniej.

Przyczyną dolegliwości związanych z przekwitaniem są zaburzeni a hormonalne, a przede wszystkim obniżenie poziomu estrogenów w organizmie.

Typowymi objawami wywołanymi niedoborem estrogenów w organizmie są huśtawki nastrojów, zaburzenia snu, uczucie zmęczenia i znużenia, a także drażliwość. Ponadto niski poziom estrogenów w organizmie objawiać się może suchą skórą, a także pojawieniem się zmarszczek oraz zmniejszeniem się gęstości mineralnej kości. W tym trudnym dla kobiety okresie z pomocą mogą przyjść fitoestrogeny.

Suplementy diety oparte na roślinnych wyciągach mogą dostarczać substancji o budowie i właściwościach zbliżonych do estrogenów. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet, które nie chcą stosować hormonalnej terapii zastępczej.

Lignany lniane

Lignany lniane to fitoestrogeny zawarte w nasionach lnu. Z uwagi na zdolność regulacji aktywności hormonów płciowych w organizmie, warto uzupełniać lignany lniane w okresie menopauzy.

chmiel

Chmiel to pospolita roślina kojarzona przede wszystkim z przemysłem piwowarskim, która ma bardzo dużo zalet z punktu widzenia kobiety w okresie menopauzy. Szyszki chmielu pomagają łagodzić objawy klimakterium takie jak uderzenia gorąca, pocenie się oraz niepokój i drażliwość. Ponadto wykazują właściwości przeciwutleniające oraz pomagają chronić komórki przed stresem oksydacyjnym. Za właściwości chmielu odpowiada przede wszystkim 8-prenylnaryngenina (8-PN). 8-PN jest fitoestrogenem charakteryzującym się najwyższą aktywnością spośród wszystkich poznanych do tej pory fitoestrogenów.

 * lignany lniane wspomagają gospodarkę hormonalną kobiet

** chmiel pomaga łagodzić uderzenia gorąca oraz pozwala osiąnąć dobrą jakość snu

*** chmiel i lignany lniane pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym

Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016

Polecane

Ligunin®, 60 kapsułek

Ligunin®, 60 kapsułek

CENA REGULARNA37,99 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 37,99 zł26,59 zł brutto5998 pkt.
Ligunin® TERMOSTOP, 60 kapsułek

Ligunin® TERMOSTOP, 60 kapsułek

CENA REGULARNA45,99 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 45,99 zł32,19 zł brutto6438 pkt.
pixel